Piercing jako modní doplněk na tělo

Piercing do jazykaPiercing neboli zdobení těla má svůj původ snad od prapočátku světa. Lidé se už v tehdejší době zdobili, i když jejich zdobení se od toho dnešního velmi liší. Průkopníci tohoto stylu byli v tehdejších kmenech, kdy se lidé zdobili věcmi, co si sami vyrobili, nebo co našli. Zdobili se tak úlomky kostí, kameny a podobně.

 

 

 

Co je to vlastně piercing?

Piercing je zdobení těla, nebo také aplikace různých ozdob do těla, tedy na různé části lidského těla. Nejčastěji to bývají náušnice, kroužky, pecky. Piercing nemusí být nutně trvalého charakteru, pokud se rozhodnete, že chcete ozdobu z těla sundat, jde to velmi lehce. Ostatně je to důležité i při dodržování hygieny.

Piercingem si tělo zdobí jak muži, tak i ženy. Nejvhodnějšími materiály pro piercing je chirurgická ocel nebo zlato. Nejčastěji si lidé piercing dávají na místa, která nejsou moc problematická jako například nos, obočí, pupík nebo uši. Stále častěji mají lidé zájem o piercing do jazyka. Existují také lidé, kteří si chtějí piercingem ozdobit svá intimní místa jako bradavky, klitoris, nebo penis.

Aplikace piercingu? Pozor na zásady bezpečnosti a hygieny

Aplikace piercingu je zásah do vašeho těla a nemusí to být vždy jednoduché a bezbolestné, zvláště pak, pokud daný salon nedodržuje předpisy. Je důležité, aby vás v salonu, nebo u lékaře poučili o piercingu, jak se o něj starat, co může nastat. Důležité je také to, zda se používají čisté a hygienické nástroje, desinfikuje se místo aplikace před, ale i po zákroku, následná kontrola, práce v hygienických rukavicích.

Jestli aplikace piercingu bolí nebo nebolí je sporné. Každý člověk má jiný práh bolesti. Bolestivost lze předpovídat i podle toho, kde se piercing umisťuje. Méně bolestivá jsou místa jako nos, obočí, uši, pupík. Větší bolestivost lze očekávat na místech jako klitoris, penis, bradavky nebo jazyk. Na těchto místech se piercing také delší dobu hojí.

Image: freedigitalphotos.net/Piercing

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *